מילון צ'כי עברי

אם אתם מתכננים לבקר בפראג או לעשות עסקים בצ'כיה אל תשכחו דבר אחד: מילון צ'כי עברי כדי לתקשר טוב יותר עם המקומיים בשפת אימם. אמנם אתם גם צריכים דרכון וכרטיס טיסה אבל מילון צ'כי עברי יכול רק להועיל.

 

 

תחשבו על שיחון צ'כי -עברי כעל קוביות סוכר : זה רק יכול להמתיק את היום שלכם עוד יותר

למה? כי את השפה הצ'כית דוברים כ-12 מיליון איש כשפת אם מהם 10 מיליון צ'כים. תנסו לחשוב על האופציה ההפוכה : תייר שמנסה להסתדר בישראל בלי לדעת מילה עברית. מסובך, נכון?

אז מה עושים? אנחנו ממליצים לסור לאתר של קונביז ולהוריד משם את השיחון. אולי זה ישבור לכם קצת את השיניים אבל גם ישבור את הקרח. למעשה, אין דבר שצ'כים מעריכים יותר מאשר תייר זר שמנסה לדבר בשפתם.

מבחינתם זו הוכחה לרצינות במיוחד כשמדובר בפגישות עסקים. ואגב, רוב הצ'כים לא יתקנו אתכם או ילעגו לכם אלא ינסו להבין ולעזור כמידת יכולתם. אתם אולי טסתם לצ'כיה אבל קיבלתם אמריקה מבחינה אנושית ובינינו – מה צריך יותר?

אמנם רוב הסכויים שתעשו שימוש בצ'כית כדי להזמין בירה (פיבו) אבל מי יודע – אולי כמה מילים בצ'כית הם אלו שיתחילו את המהלך לקראת עסקת חייכם? במקום לקחת סיכונים הצטיידו בשיחון והבטיחו שתהיו בצד הנכון של המשוואה.

אז הכינו את הדרכונים וכרטיסי הטיסה כי אנחנו ממריאים לצ'כיה. עכשיו נותר לאחל לכם טיסה נעימה כי הודות לצ'כית שבפיכם השהות בטוח תהיה מוצלחת. או לפחות יותר נוחה ויותר בטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *