פראג – הכפר הירוק זה כאן

הידעתם שפראג היא העיר הכי ירוקה בעולם? סקר של החברה ההולנדית TravelBird שבדק 50 ערים  ממדינות OECD בעולם מצא תוצאה מפתיעה – פראג בירת צ'כיה היא העיר שבה אחוזי השטחים הירוקים הם הכי גבוהים, הן כאשר מדובר בשטחים טבעיים והן כאשר מדובר בשטחים מעשה ידי אדם.

פראג - הכפר הירוק האמיתי
פראג – הכפר הירוק האמיתי

יתרה מזאת –פראג השאירה אבק (תרתי משמע…) לשאר המתחרות (כולל תל אביב שלנו שהגיעה רק למקום ה-26 והלא מכובד…) וניצחה בפער גדול – 56.74% של שטחים ירוקים. למקום השני אגב הגיעה מדריד עם רק 44.85% של שטחים ירוקים, כך שאתם בטח כבר מבינים באיזה פער מדובר.

ועכשיו למספרים : בפראג יש יותר מ-16% שטחים ירוקים טבעיים, מהם 12.6% של יערות וכמעט 5% של שמורות טבע. גם בתחום שטחים ירוקים מעשה ידי אדם פראג לא טומנת את ידה בצלחת הפטרי: יש בה 2% של פארקים, כמעט 6% של גנים ציבוריים, 2% של מדשאות ואפילו כאחוז של מגרשי גולף.

אנחנו חושבים שאת השנוי עשה דווקא הקריטריון של ייצור המזון, כי בפראג אמנם רק כחצי אחוז של פרדסים ואחוז אפסי של כרמים אבל מצד שני – יש בה יותר מ-22% של שטחי חווה. בקריטריון הזה דווקא תל אביב הגיעה למקום השני עם 13.5% של שטחי חווה, אבל לכו תסבירו להולנדים שהכפר הירוק הוא לא באמת כפר..ובפראג כמו בפראג יש כאלו שלוקחים את העניין הירוק לכיוון אחר לגמרי –

34 תגובות בנושא “פראג – הכפר הירוק זה כאן”

    1. למרות שאני מאמינה שתמיד יש ברירה, הפעם אני נאלצת להסכים איתך. אין ספק – ביקור חוזר בפראג הוא פשוט הכרח.

  1. הייתי בפראג בפברואר האחרון. תמיד בביקורים אנחנו מתמקדים בשטחים הבנויים, בגשרים וקצת פחות בשטחים הירוקים. מעניין מאד… אזכור זאת בביקור הבא 🙂

  2. לא ביקרתי בפראג עדיין (בתכנון שלי…) אבל שמחתי לדעת שהיא כל כך ירוקה. זה אחד הדברים שמשדרגים את העיר.

  3. כייף לדעת ולראות שיש ערים בעולם שעדיין מעריכות את ומבינות את חשיבות הצבע הירוק.
    פוסט נהדר

    1. תודה רבה על הפרגון לפוסט ותודה רבה על הפרגון לעיריית פראג. מסתבר שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.