טיפים להמרת מטבע בפראג

אם אתם טסים לבירת צ'כיה פראג ולא הספקתם להמיר כספים בארץ, בטח תשמחו לדעת שזה לא סוף העולם. אמנם תמיד עדיף להיות מוכנים מראש מהבחינה הזאת ולא להיזכר ברגע האחרון – אבל בחיים כמו בחיים יש גם הפתעות.

חשוב לזכור שההמרה נעשית לרוב מדולרים או מיורו כי בינינו – מה הסכוי שמישהו בפראג שמע על שקלים או ראה כאלו מימיו? כמו כן, במקומות רבים תשלמו שער גבוה יותר במידה ותעשו שימוש ביורו/דולר ולכן כדאי להמיר כסף.

אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולקבל כמה טיפים בתחום המטבע בפראג :

טיפ מספר 1 – הצטיידו בכרטיס אשראי בינ"ל במידה ואין לכם כסף מזומן צ'כי. לעיתים זה יהיה יותר משתלם מאשר לשלם עמלת המרה או לשלם ביורו/דולר.

טיפ מספר 2 – שאלו את אנשי הצוות בצ'יינג כמה כסף בדיוק תקבלו. אמנם לעיתים שער החליפין יפורסם בחלון הראווה של הצ'יינג, אבל שער זה מתייחס לפעמים לסכומי כסף גדולים. ואנחנו אומרים – מה היא שאלה קטנה לעומת הבטחון שתהיו בצד הבטוח של המשוואה?

טיפ מספר 3 – בדקו שקיבלתם בדיוק את סכום הכסף שהחלפן התחייב לו. אמנם השטרות בערכים השונים גם שונים בצבעם, אבל קל מאוד להתבלבל כשממהרים ולא מכירים את השטרות כמו המקומיים.

טיפ מספר 4 – בדקו את חבילת השטרות שקיבלתם כדי להימנע מתרמית נפוצה : הכנסת שטרות בערך נמוך בתוך שטרות בערך גבוה יותר (למשל שטרות של 10 קרונות צ'כיות בשטרות של 20 קרונות), כך שאתם מקבלים פחות כסף.

טיפ מספר 5  – וודאו שהשער המפורסם מתייחס להחלפה של יורו/דולר בקרונות צ'כיות ולא להיפך. גם כאן כדאי לשאול. מקסימום תהיו נודניקים אבל לפחות לא תפסידו כסף…

טיפ מספר 6 – אל תחתמו על שום מסמך לפני שקיבלתם את הכסף לידיכם ווידאתם (ראו שוב שני הטיפים הקודמים) שאתם מקבלים את מבוקשכם בדיוק .

10 תגובות בנושא “טיפים להמרת מטבע בפראג”

    1. תודה רבה גלית. אחרי שהכניסו למחזור את השטרות החדשים של 200 שח גם אני התבלבלתי בינם ובין השטרות של ה-20 שח והחלטתי לעשות מעשה ולכתוב פוסט. פשוט חשבתי – אם זה קרה לי בבית, אז מה עובר על מי שזה קורה לו בחו"ל? בקיצור – מקווה שעזרתי ולו במעט….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.